fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Oskarżony o propagowanie faszyzmu. Przez muzykę

Fotorzepa, Sławomir Mielnik
Za posiadanie i rozpowszechnianie nagrań muzycznych, które propagują totalitarny ustrój państwa i nawołują do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych odpowie przed sądem Bartosz Ś.

Śledztwo przeciwko mężczyźnie prowadziła krakowska prokuratura. Zostało ono wszczęte po przekazaniu części materiałów z innej prokuratury dotyczących propagowania faszyzmu.

- W tamtym postępowaniu przewijał się mieszkaniec Krakowa, dlatego rozpoczęliśmy własne śledztwo przeciw niemu – tłumaczy Bogusława Marcinkowska, rzecznik krakowskiej prokuratury.

Teraz oskarża ona Bartosza Ś. o to, że od lutego 2011 roku do maja 2013 przesłał innej osobie 10 płyt jednego z zespołów, które zawierały treści propagujące totalitarny ustrój państwa i nawoływały do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych.

Kolejny zarzut dotyczy rozpowszechniania, utrwalania i posiadania nagrań zawierających takie treści i przekazywania ich za pośrednictwem Internetu. Mężczyzna miał to robić w latach 2009-2013.

- W toku naszego śledztwa ustaliliśmy, że Bartosz Ś. miał dużo takich nagrań muzycznych - mówi prok. Marcinkowska.

W czasie przesłuchania Bartosz Ś. przyznał się do zarzutów, ale odmówił składania wyjaśnień. Teraz mężczyźnie, który dotąd nie był karany, grozi do dwóch lat więzienia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA