fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komitet Polityczny PiS zdecyduje o losie zawieszonych posłów

Fotorzepa, Piotr Guzik PG Piotr Guzik
Decyzję o pozbyciu się Adama Hofmana Jarosław Kaczyński podjął w kilka godzin. Powinno się obejść bez publicznego prania brudów.

Dziś zbierze się Komitet Polityczny PiS, który zajmie się sprawą trzech zawieszonych posłów. Wszystko wskazuje na to, że partia rozstanie się z wieloletnim rzecznikiem i jego dwoma bliskimi kolegami: Mariuszem Antonim Kamińskim i Adamem Rogackim.

To efekt publikacji na temat ich wyjazdu do Madrytu na jedną z sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. W samolocie, którym lecieli, rozpętała się awantura z udziałem ich żon, co dało pożywkę tabloidom, ale nie mogło wywołać politycznej reakcji. Jak twierdzą nasi rozmówcy z otoczenia Kaczyńskiego, prezes PiS najmocniej przeżył fakt, że wyjazd został przedłużony do Wszystkich Świętych. – Kulturowo takie zachowanie jest mu obce – tłumaczy polityk PiS.

Według niego prezes podjął wtedy decyzję, by całą trójkę ukarać, ale odłożyć to w czasie. Hofman miał zostać odsunięty od ścisłego kierownictwa, Kamiński zaś pożegnałby się ze startem w kolejnych wyborach. Miał bowiem na sumieniu nagłośniony przez medi...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA