fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Familijne spotkania z ekologią i designem

materiały prasowe
7 września w warszawskiej Królikarni odbędzie się piąta edycja WZORÓW. Ich wywoławczym hasłem jest: ekologia, ogród, natura - pisze Monika Kuc.
WZORY V organizowana są w ramach Wawa Design Festival, odbywającego się na terenie całej Warszawy od 5 do 14 września, promującego kreatywne projektowanie.
W niedzielę w ogrodzie Muzeum Rzeźby im Xawerego Dunikowskiego młodzi projektanci pokażą zaprojektowane przez siebie ekologiczne, recyclingowe i organiczne produkty, które wyróżnia wzornictwo zrównoważone, pozostającym blisko natury. Będzie można zobaczyć design przeznaczony do ogrodu i wnętrz.
WZORY to okazja do familijnego wypoczynku. Wśród wydarzeń towarzyszących czeka wiele atrakcji . Można wziąć udział w plenerze rzeźbiarskim i pokazie rzeźbienia w glinie, zorganizowany przez Szumilas dla Warszawy. Pszczelarium zaprasza na demonstrację szklanego ula i wspólne malowanie uli. Opowie także, jak założyć własną miejską pasiekę. Na warsztatach 5Rytmów można dowiedzieć się, w jaki sposób intuicyjny ruch przynosi relaks i odświeża umysł.
Zajęcia (o godz. 16) poprowadzi Joanna Hussakowska - aktorka związana kiedyś z teatrami Jaracza w Łodzi i Słowackiego w Krakowie, jedyny akredytowany nauczyciel 5Rytmów w Polsce. Saskie Trykoty, grupa zmieniająca miejską przestrzeń przy pomocy włóczki i drutów, zachęca do udziału w tworzenia wełnianej instalacji. A na recyclingowych warsztatach z Cydrem Lubelskim można podpatrzeć, jak z kartonów wykonać designerskie kosze na owoce.
W specjalnej strefie dla dzieci przygotowano także różnorodne warsztaty. Majsterki będą uczyć, jak zrobić coś z niczego, rzecz niepowtarzalną, zaoszczędzić, dać przedmiotom drugie życie. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-10 lat. Organizatorzy zachęcają do przyniesienia własnych materiałów puszek, słoików, korków, resztki drewnianych kredek, czy zniszczonej klawiatury.
Warsztaty kulinarne dla najmłodszych przygotuje Bogna Warszawa. A Majka Skibińska zaprasza na warsztat „Mikrohotele dla owadów".
Monika Kuc
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA