fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Ameryka finiszuje na plusach

Dzisiejsza sesja w Nowym Jorku zakończyła się wzrostami dwóch z trzech głównych indeksów. Nieznaczny spadek odnotował Nasdaq.
Podczas dzwonka kończącego notowania w USA indeks Dow Jones Industrial rósł o 0,53 proc. do 16448,74 pkt. S&P 500 finiszował ze wzrostem o 0,32 proc. na poziomie 1869,43 pkt. Z tej wzrostowej grupy wybija się Nasdaq, który zanotował nieznaczny spadek o 0,03 proc. do 4074,40 pkt.
Dzisiejsze wyniki to w dużej mierze efekt zmian w wycenach spółek farmaceutycznych. Na pierwszy plan wybiły się głównie akcje Pfizera, który poinformował, że jest zainteresowany kupnem innej spółki z tej branży, AstraZeneca, za ok. 98,7 mld dol. W górę szła także wycena akcji General Electric po doniesieniach, że Siemens może złożyć konkurencyjną wobec GE ofertę przejęcia francuskiej firmy Alstom. GE chce przejąć francuski Alstom za 13 mld dol.
W trakcie sesji traciły akcje Bank of America. Spółka podała, że była zmuszona zrewidować w dół swoje wskaźniki kapitałowe. Z tego powodu bank ogłosił wstrzymanie wartego 4 mld dol. programu skupu obligacji oraz poinformował, że nie dojdzie do skutku wcześniej zakładana podwyżka kwartalnej dywidendy.
Z danych makroekonomicznych dzisiaj poznaliśmy dane dotyczące liczby umów na sprzedaż domów. Z danych opublikowanych przez Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Handlu Nieruchomościami wynika, że w marcu bieżącego roku liczba podpisanych umów wzrosła o 3,4 proc. Analitycy prognozowali wzrost o 0,7 proc.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA