Konflikty zbrojne

Rosyjski Google zaktualizował mapy. Krym częścią Rosji

Na mapach rosyjskiego Google granica między Krymem a Ukrainą ma postać ciągłej linii. Z kolei granica między półwyspem a Rosją została zniesiona.
maps.google.ru
Kartografowie w rosyjskiej wersji Google'a zaktualizowali mapy Krymu. Półwysep jest na nich częścią Rosji, a od Ukrainy oddziela go ciągła linia, wyznaczająca granice państw.
Największa światowa wyszukiwarka w swojej rosyjskiej wersji zaktualizowała mapy Ukrainy i Rosji. Widać na nich nową, ciągłą linię oddzielającą Krym od Ukrainy. Z kolei granica między półwyspem a Rosją została zniesiona.
Rzeczniczka Google'a w Rosji Swietłana Anurowa potwierdziła tę zmianę w rozmowie z agencją ITAR-TASS. - Kartografowie Google'a robią wszystko, co możliwe, by oferować obiektywne mapy spornych obszarów. W stosownych przypadkach, obszary, które są przedmiotem sporów, są oznaczane w specjalny sposób - powiedziała Anurowa.
W polskiej wersji map Google, linia oddzielająca Krym od Ukrainy nie jest ciągła, tylko przerywana. We wcześniejszych doniesieniach agencja ITAR-TASS informowała, że rosyjska największa wyszukiwarka Yandex, która ma na swoich mapach ponad 1,300 miast i miejscowości w Rosji, na Ukrainie, w Kazachstanie i na Białorusi, już jakiś czas temu zaktualizowała mapy. Krym jest na nich częścią Rosji. Od 24 marca miejscowości i miasta na półwyspie krymskim są oznaczone jako przynależące do Federacji Rosyjskiej.
Źródło: ITAR TASS

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL