fbTrack

Piłka nożna

Najlepsi polscy trampkarze zagrają o ETIS CUP

Już po raz trzeci najlepsi polscy piłkarze z rocznika 2000 spotkają się na ogólnopolskim turnieju ETIS CUP. Tegoroczna edycja zawodów odbędzie się 1-2 lutego w Warszawie. Organizatorem turnieju jest MKS Polonia Warszawa, głównym sponsorem firma Etis.
Obsada turnieju jest bardzo mocna. Wystąpią: Lech Poznań, Bohemians Praga 1905, FC Slovacko, FK Primbram, GKS Bełchatów, FC Barcelona - Escola Varsovia, Pogoń Szczecin, Pogoń Siedlce, Wisła Kraków, Sandecja Nowy Sącz i drużyny gospodarzy - Polonia Warszawa I oraz Polonia Warszawa II. Zespoły będą podzielone na dwie grupy. Po 4 pierwsze drużyny awansują do ćwierćfinału. Pozostałe zagrają o miejsca 9-12.
Turniej przeznaczony jest dla chłopców z rocznika 2000. Impreza odbędzie się na dwóch warszawskich obiektach. W pierwszym dniu 12 zespołów rywalizować będzie w dwóch grupach na „Arenie Ursynów" przy ulicy Koncertowej 4 oraz w „Hali Piłkarskiej" na Bemowie, przy ulicy Księcia Bolesława 1/3. W niedzielę rozgrywki finałowe rozegrane zostaną już tylko na Bemowie. Pucharu broni Lech Poznań, który przed rokiem pokonał w finale Jagiellonię Białystok 3:1.
- To już III edycja naszej imprezy. Dwie poprzednie zakończyły się wielkimi sukcesem organizacyjnym i sportowym. Turnieje zyskały miano jednych z najlepszych dla młodzieży w Polsce. W tym roku poprzeczkę podnieśliśmy dużo wyżej. Utrzymaliśmy w stosunku do roku poprzedniego ilość drużyn i czas gry, co nie było łatwym organizacyjnie przedsięwzięciem. Zachowaliśmy też atrakcyjny system rozgrywania spotkań przechodząc na grę po 11 na pełnowymiarowym boisku. Impreza rozrasta się do dwudniowej, na dwóch obiektach. W tym roku turniej zyskał także rangę Międzynarodową. Kładziemy nacisk na lepsze rozumienie zasad dyscypliny, solidarność, sumienne wypełnianie obowiązków, wykształcenie pozytywnych cech charakteru, jak ambicja pracowitość dokładność, systematyczność i samokontrola młodych piłkarzy. Turniej ma także na celu przypomnienie Wielkiej Polonii, tradycji i historii, klubu który wciąż istnieje i szkoli młodzież. Hasło turnieju w tym roku to: „POLONIA NIGDY NIE ZGINIE" – mówi Łukasz Chmielewski, dyrektor Turnieju. Tak duża impreza nie mogłaby się odbyć bez sponsorów i partnerów. Sponsorem głównym jest firma „ETIS". Turniej wspierają także Grupa DSF Focus, Raj Sport, Go Go Squez i Zina. Partnerami są: Nasza Warszawa, Fundacja na Rzecz Rozwoju Sportu Młodzieżowego, Kibice Razem oraz Zespół Szkół Sportowych numer 72, mieszczący się przy ulicy Konwiktorskiej. Uczą się tam piłkarze Polonii Warszawa. Więcej informacji o turnieju oraz imprezach towarzyszących na oficjalnym profilu zawodów na Facebooku. Organizatorzy planują także relacje z turnieju na żywo.
Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL