fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Złoty słabszy po danych o inflacji

Inflacja w Polsce była w lutym niższa od prognoz i wyniosła 4,2 proc. – podał GUS. Sprawiło to, że rentowność obligacji spadła, a złoty osłabił się wobec euro. Jednocześnie wciąż tanieje dolar. Na rynkach światowych trwa odwrót od tej waluty.
Po południu euro kosztowało 3,5430 zł, czyli o jeden grosz więcej niż dzień wcześniej. Wśród inwestorów nieco osłabły nadzieje na podwyżki stóp procentowych powyżej poziomu 6 proc. (dla głównej stopy NBP).Członkowie RPP – zarówno gołębie, jak i jastrzębie – przypominali jednak, że najnowsze dane GUS niewiele zmieniają w perspektywach kosztu kredytu. Dlatego skala osłabienia złotego nie była duża.
Za dolara trzeba zaś było zapłacić 2,2780 zł, czyli o jeden grosz mniej niż w środę. Wynika to z osłabienia tej waluty na rynkach światowych. W środę po południu polskiego czasu euro kosztowało niecałe 1,55 dol., a w czwartek po południu było to już niecałe 1,56 dol. Rentowność obligacji – o wszystkich terminach zapadalności – wczoraj spadła. Po południu oprocentowanie dwulatek wynosiło 6,26, czyli ok. 0,1 pkt proc. mniej niż dzień wcześniej i o 0,02 pkt proc. mniej niż rano.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA