fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Czas na szczyt w Sobieniach

AFP
Golf | W niedzielę więcej zabawy, od poniedziałku do środy turniej Sobienie PGA Polska Championship – wielki finał sezonu polskich zawodowców
Warto przyjechać od 1 do 4 września na mistrzowskie pole klubu w Sobieniach Królewskich. W programie jest najpierw dzień golfowych przyjemności dla każdego — od towarzyskiej gry w turnieju Pro-Am po akademię golfa i okolicznościowy piknik. Następnie trzy dni z czystym sportem – turniejem kończącym cykl rozgrywek polskich profesjonalistów, z odpowiednią do okazji najwyższą pulą nagród, sięgającą 50 000 złotych, rozgrywanym wedle znanych zasad: stroke play, 54 dołki, klasyfikacja brutto, po dwóch rundach cięcie stawki przed finałową rozgrywką w środę. Dyrektorem turnieju jest Adam Mitukiewicz, head-pro (główny instruktor) i dyrektor sportowy Sobieni Królewskich.
Będą wszyscy ci, którzy walczą o tytuł najlepszego golfisty zawodowego nad Wisłą, wśród ich Jakub Ossowski, Peter Bronon, Maksymilian Sałuda, Martyn Proctor i Brian Messing. Przyjedzie najlepsza polska golfistka Martyna Mierzwa, która niedawno zmieniła status amatorki na zawodowstwo i zamierza walczyć o start olimpijski w Rio de Janeiro. Zapowiedzieli swój start ambasadorzy golfa: Mariusz Czerkawski i Jerzy Dudek. Mistrz, oprócz premii i punktów rankingowych otrzyma ważną nagrodę dodatkową: dziką kartę do turnieju Deutsche Bank Polish Masters (26- 29 września, Toya Golf&CC, pula 160 tys. zł), finału europejskiego cyklu Pro Golf Tour.
– Sobienie PGA Polska Championship to najważniejsze tego typu wydarzenie w kraju. W zawodach wystąpią najlepsi polscy Pro. Dzięki wsparciu klubu oraz sponsorów możemy zorganizować to prestiżowe wydarzenie z najwyższą pulą nagród na zawodach polskiej ligi. Liczymy na to, iż turniej Sobienie PGA Polska Championship wpisze się na stałe do kalendarza każdego golfisty – podkreślił Jarosław Sroka, prezes PGA Polska.
Szczyt w Sobieniach zacznie się już w niedzielę, 1 września, i ten dzień także obiecuje sporo wrażeń. Do wyboru: klasyczny turniej Pro-Am, Otwarte Mistrzostwa Polski Longest Drive (w kilku kategoriach)  czyli walka o tytuł króla długości strzału – turniej z oficjalnym patronatem Polskiego Związku Golfa; Nearest to the Pin, czyli konkurs dokładności, będący także zbiórką pieniędzy na fundację Dr Clown; pokazowe dołki w rozgrywkach Skin Eliminator; Pro-Junior Challenge, czyli okazja, by młodzi mieli szansę zobaczyć ile w golfie znaczy doświadczenie – w tej zabawie wezmą udział najlepsi juniorzy Akademii Golfa Sobienie, wśród nich jeden z największych talentów polskiego golfa, Alejandro Pedryc Ganko.
Cztery dni z golfem pod etykietą Sobienie PGA Polska Championship to kolejna dobra okazja, by zobaczyć z bliska wszystkie barwy starego szkockiego sportu.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA