fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Były budynek Ministerstwa Wojny w Londynie na sprzedaż

Flickr
Aneta Gawrońska
Londyński budynek byłego Ministerstwa Wojny, z którego kierowano krajem w czasie dwóch wojen światowych, trafi pod młotek.
Sprzedaż budynku jest częścią rządowego planu cięcia kosztów. Ma przynieść publicznej skarbonce ponad 100 mln funtów.
Imponujący blok w centrum Londynu, gdzie mieli siedzibę m.in. Winston Churchill, David Lloyd George i John Profumo, może zostać przekształcony w hotel.
Ministerstwo Obrony ogłosiło, że wystawi budynek przy Whitehall na przetarg, po tym, jak urzędnicy przeniosą się w przyszłym roku do głównej siedziby po drugiej stronie ulicy.
Philip Hammond, sekretarz obrony potwierdził plany sprzedaży. - To rezultat naszej pracy. Chcemy uczynić ministerstwo tańszym, bardziej profesjonalnym i efektywnym. Jesteśmy w stanie przenieść wszystkich urzędników do jednego budynku, co umożliwi wystawienie na sprzedaż starego Ministerstwa Obrony.

Sekretarz szacuje, że umieszczenie wszystkich pracowników resortu pod jednym dachem przyniesie oszczędności rzędu 8 mln funtów rocznie.  

Obiekt zaczęto budować w 1901 roku w stylu edwardiańskiego baroku. Został ukończony pięć lat później. Zużyto 26 tys. ton kamienia z Portland, 3 tys. ton kamienia z Yorku i 25 mln cegieł. W budynku jest ponad 1 tys. pokoi.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA