fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Kurierzy zgubili robota polskich studentów do konkursu NASA

husarlunabotics.pl
Firma kurierska zgubiła robota zbudowanego przez studentów warszawskiej uczelni, który zakwalifikowany został do prestiżowego konkursu NASA. Od dwóch dni studenci budują go na nowo w pokoju hotelowym.
Ta historia to gotowy scenariusz filmowy. We wrześniu ubiegłym roku okazało się, że studencka drużyna Politechniki Warszawskiej stworzyła najlepszy w Europie projekt robota, koparki zdolnej do pracy na księżycu. Ich dzieło zostało docenione przez amerykańskich specjalistów NASA i jako jedyny europejski projekt zakwalifikował się do prestiżowych NASA Lunabotics Mining Competition. Robot Husar, bo taką otrzymał nazwę, ma być przystosowany do pracy w warunkach kosmicznych a jego zadaniem jest wykopanie jak największej ilości gruntu księżycowego.
Wszystko szło jak po sznurku aż do minionej niedzieli, kiedy drużyna Husara, jak się nazwali, wylądowała w USA. Na miejscu okazało się, że firma kurierska zgubiła jedna z dwóch paczek, w której transportowany był robot. – Problem polega na tym, ze zginęła ta paczka, w której była cała elektronika oraz układ jezdny robota – powiedział nam koordynator projektu Mateusz Jakubiuk. Kilkadziesiąt godzin poszukiwania przesyłki nie przyniosły efektu, dlatego studenci postanowili, że go odbudują. Elementy zdobyli od konkurencyjnych drużyn, i od blisko 48 godzin starają się go odbudować, pracując w pokoju hotelowym. Czy im się udało okaże się dziś ok. godz. 20, kiedy przyjdzie czas na ich prezentację. Jak twierdzą ich „hotelowe" dzieło jest „good enough".
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA