W czasie Euro 2020 Jordan Pickford zachował czyste konto przez 450 minut - Anglia wygrała w grupie z Chorwacją (1:0) i Czechami (1:0) oraz zremisowała ze Szkocją (0:0). W 1/8 finału Anglicy wygrali z Niemcami (2:0), a w ćwierćfinale pokonali Ukraińców (4:0).

Anglicy nie stracili też gola w dwóch meczach poprzedzających Euro 2020 - sparingach z Rumunią i Austrią (oba wygrali po 1:0).

Ostatni raz Anglia straciła gola w meczu eliminacji mistrzostw świata, w którym ich rywalem była Polska - w wygranym przez Anglików na Wembley 2:1 meczu gola Pickfordowi strzelił w 58. minucie Jakub Moder.

Nigdy wcześniej w historii reprezentacji Anglii nie zdarzyła się jej seria siedmiu kolejnych meczów bez straty bramki.

Łącznie Anglicy nie stracili gola od 662 minut.