Brazylia wygrała z Kolumbią. Sędzia "brał udział" w zdobyciu gola

Brazylia pokonała Kolumbię 2:1 w meczu fazy grupowej Copa America. Okoliczności zwycięstwa są jednak kontrowersyjne - pierwszy gol dla Brazylii padł po odbiciu się piłki od sędziego, a drugi - w 10 minucie doliczonego czasu gry.

Aktualizacja: 24.06.2021 10:07 Publikacja: 24.06.2021 09:51

Mimo porażki Kolumbia, podobnie jak Brazylia, są pewne gry w fazie pucharowej Copa America.

Kolumbia wyszła na prowadzenie w 10. minucie - Juan Cuadrado dośrodkował z prawego skrzydła, a Luis Diaz stojący w środku pola karnego pięknym strzałem woleja zdobył - być może - najpiękniejszego jak dotąd gola w tegorocznym Copa America.

Po zdobyciu gola Kolumbia zaczęła się bronić - i długo broniła się skutecznie, aż do momentu, gdy - w 78. minucie - sędzia Nestor Pitana przypadkowo zablokował kolanem podanie Neymara na 10 metrze od bramki Kolumbii. Zdezorientowani kolumbijscy obrońcy przerwali grę, a rezerwowy Lucas Paqueta wykorzystał to, doskoczył do piłki, podał do Renana Lodiego, a jego dośrodkowanie trafiło do Roberto Firmino, który główką pokonał Davida Ospinę.

Kolumbijczycy początkowo protestowali i nie chcieli wznowić meczu, ale ostatecznie sędzia uznał bramkę.

W samej końcówce doliczonego czasu gry (sędzia przedłużył spotkanie aż o 10 minut) zwycięskiego gola dla Brazylii zdobył Casemiro, który trafił do siatki po dośrodkowaniu Neymara z rzutu rożnego.

Trener Kolumbii Reinaldo Rueda powiedział, że odbicie się piłki od sędziego miało wpływ na zachowanie się jego zawodników co przyczyniło się do utraty gola przez jego zespół.

Brazylia już przed meczem była pewna awansu do fazy pucharowej Copa America.

2 / 3
Liverpool za burtą europejskich pucharów. W grze wciąż trzej Polacy
Pusty tron w Lidze Mistrzów. Dlaczego Manchester City nie obroni tytułu?
Liga Mistrzów. Znamy pary półfinałowe i terminy meczów
Xabi Alonso - honorowy obywatel Leverkusen
Manchester City - Real. Wielkie emocje w grze o półfinał Ligi Mistrzów, zdecydowały karne