Smutne pożegnanie Pandewa. Macedonia Płn. przegrywa z Holandią

W swym ostatnim meczu na Euro 2020 Macedonia Północna przegrała z Holandią 0:3.

Aktualizacja: 21.06.2021 19:51 Publikacja: 21.06.2021 18:33

Dla Gorana Pandewa był to 122. i ostatni mecz w narodowej reprezentacji. Jego koledzy z drużyny mogli godnie uczcić pożegnanie kapitana już na początku meczu.

W 9. minucie Iwan Triczkowski wyszedł sam na sam i pokonał Maartena Stekelenburga, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Chwilę później w pole karne Macedończyków wbiegł Memphis Depay, jednak odgrywał zamiast strzelać i piłka została wybita.

W tej części meczu żadna ze stron nie przeważała, gra toczyła się głównie w środku boiska.

W 18. minucie Holendrzy mieli rzut rożny. Denzel Dumfries złożył się do uderzenia głową, ale kryty przez obrońcę nie zdołał wykorzystać sytuacji.

Trzy minuty później kapitalnie sprzed pola karnego uderzył Trajkowski - rywali uratował słupek.

W 24. minucie podopieczni Franka de Boera popędzili z szybką kontrą. Z jedenastu metrów piłkę do siatki wpakował Depay. Macedończycy protestowali, że Holendrzy rozpoczęli akcję od faulu na Pandewie, jednak gol nie został anulowany.

Na stratę bramki niecelnym strzałem z dystansu próbował odpowiedzieć Trajkowski. Po chwili mogło być 2:0, ale Stołe Dimitriewski nie dał się pokonać Dumfriesowi.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli Holendrzy. Po kolejnej stracie Macedończyków z lewej strony przed bramkę dośrodkował Depay. Wbiegający przed bramkę Georginio Wijnaldum nie miał kłopotu z wpisaniem się na listę strzelców.

Tym samym reprezentacja Holandii pobiła swój rekord - po raz pierwszy zdobyła co najmniej dwa gole w dziesięciu spotkaniach z rzędu.

Macedończycy próbowali odrobić straty. Z rzutu wolnego mocno uderzył Enis Bardhi, ale jego strzał w środek bramki nie mógł zaskoczyć bramkarza.

Po chwili gol padł - znów dla Holendrów. Po ładnej akcji strzelał Depay, Dimitriewski odbił piłkę wprost pod nogi Wijnalduma i było 3:0.

W 61. minucie Wijnaldum miał wyśmienitą okazję na hattricka, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Nieco później Macedończyków od utraty bramki po strzale Wouta Weghorsta uratowała poprzeczka.

W 68. minucie przy gromkim aplauzie kibiców i piłkarzy z murawy zszedł Goran Pandew.

Kilka minut później Darko Czurlinow pokonał Stekelenburga, jednak i tym razem Macedończycy nie mogli się cieszyć - 21-latek był na ewidentnym spalonym.

Z kompletem zwycięstw Holandia kończy rywalizację w grupie C Euro 2020 na pierwszym miejscu. Gracze Macedonii Północnej nie zdołali wywalczyć żadnego punktu i dla nich turniej już się skończył.

W drugim meczu grupy Austria wygrała z Ukrainą 1:0.