fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

AP: Zaszczepieni w USA zdejmą maseczki w pomieszczeniach

AFP
Amerykańskie Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób w czwartek złagodzą wytyczne dotyczące noszenia masek w pomieszczeniach dla osób w pełni zaszczepionych. Będzie można je zdjąć w większości miejsc - informuje AP.

Nowe wytyczne nadal będą wzywać do noszenia masek w zatłoczonych pomieszczeniach zamkniętych, takich jak autobusy, samoloty, szpitale, więzienia i schroniska dla bezdomnych, ale mogą złagodzić ograniczenia dotyczące miejsc pracy i szkół.

Centra ds. Kontroli  i Prewencji Chorób (CDC) nie będą dłużej zalecać, by osoby w pełni zaszczepione nosiły maseczki na zewnątrz. 

Złagodzone wytyczne pojawiają się dwa tygodnie po tym, jak CDC zaleciło, aby osoby w pełni zaszczepione nadal nosiły maski w we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych i na zewnątrz w dużych skupiskach ludzi.

Dowody z USA i Izraela wskazują, że szczepionki są tak samo silnie ochronne w rzeczywistym użyciu, jak były we wcześniejszych badaniach, i że jak dotąd nadal działają, nawet jeśli pojawiają się niepokojące nowe warianty koronawirusa.

Dr Rochelle Walensky, dyrektor CDC, ma ogłosić nowe wytyczne w czwartek po południu na briefingu w Białym Domu.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA