fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuczna inteligencja, prawdziwe problemy

Shutterstock
Sztuczna inteligencja wkrada się już w praktycznie wszystkie sfery naszego życia, nie tylko podnosząc jego komfort i naszą produktywność, ale też przynosząc trudne do wyobrażenia wyzwania.

Rewolucja dokonuje się na naszych oczach, a rozwiązania bazujące na sztucznej inteligencji są dziś „zaszyte" niemal wszędzie – od lodówki, przez smartfon oraz elektronicznego asystenta w bankowym call center, po zaawansowane medyczne urządzenia diagnostyczne. Entuzjaści technologii AI (z ang. artificial intelligence) się tym ekscytują. Sceptycy przekonują, że to wielka mistyfikacja, i wskazują na głośne badania firmy MMC Ventures z 2019 r., które ujawniły, że 40 proc. startupów rzekomo pracujących nad tym zagadnieniem w rzeczywistości zupełnie się nim nie zajmuje. AI traktowana jest bowiem jako slogan przyciągający inwestorów i podnoszący wycenę spółki.

Niewątpliwie większość z dostępnych systemów sztucznej inteligencji to w praktyce mniej lub nieco bardziej zaawansowane algorytmy, które „mówią" np. maszynie, jak uzyskać odpowiedzi na pytanie lub jak rozwiązać dany problem. Coraz więcej technologii czerpie z tzw. uczenia maszynowego (z ang. ...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA