fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Kaczyński: Kto dziś rozbija prawicę działa przeciw Polsce

Jarosław Kaczyński
Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Każdy kto rozbija dzisiaj prawicę - ale rozbijaniem jest jest także odmowa głosowania bo myśmy się umówili na wspólne głosowania - działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie i przeciw polskim wartościom - mówi w rozmowie z PAP, opublikowanej na stronie www.pap.pl, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński mówiąc o konfliktach, do jakich dochodzi obecnie w szeregach Zjednoczonej Prawicy wskazuje, że "zwyciężają motywy często partykularne, a często - to jest mój domysł - po prostu osobiste".

- Natomiast chodzi o przyszłość naszego kraju - dodaje.

- Polska jest dzisiaj w sytuacji, która daje ogromne szanse. Te szanse można wykorzystać, ale warunkiem tego jest jedność - przekonuje prezes PiS.

Kaczyński ewentualne przejęcie władzy przez "opozycję, która jest" określa mianem "nieszczęścia dla Polski".

- Nie potrafili kompletnie rządzić i to jest bardzo łagodne określenie - przekonuje.

- Nie mają żadnego programu poza nienawiścią do PiS. Poza swego rodzaju wojną domową, którą w gruncie rzeczy zapowiadają i już w istocie prowadzą - dodaje.

Mówiąc o opozycji Kaczyński stwierdza, że jej politycy "proponują zdemolowanie Polski w imię ich interesów i interesów zewnętrznych".

- Te interesy to także narzucenie Polsce rewolucji obyczajowej niszczącej rodzinę, tradycję narodową, wszystko co stanowi o naszej tożsamości, ale niszczącą także zdrowy rozsądek - dodaje.

Kaczyński stwierdza też, że "rozbijaniem prawicy" jest dziś "także odmowa głosowania". - Bo myśmy (PiS, Solidarna Polska, Porozumienie - red.) się umówili na wspólne głosowania - podkreśla.

Następnie dodaje, że ten, kto "rozbija prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie i przeciw polskim wartościom".

- Trzeba się zjednoczyć, a kto tego nie rozumie, jest po prostu kimś kto szkodzi - podsumowuje.

Źródło: rp.pl, PAP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA