fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Trump wydał oświadczenie. Atakuje lidera Partii Republikańskiej w Senacie

Donald Trump, Mitch McConnell
AFP
Były prezydent USA Donald Trump w wydanym oświadczeniu zaatakował lidera mniejszości w Senacie, polityka Partii Republikańskiej Mitcha McConnella, nazywając go "nadąsanym i ponurym politycznym pisarzyną".

McConnell w czasie procesu ws. impeachmentu Trumpa, który odbywał się w ubiegłym tygodniu w Senacie USA, zagłosował za oczyszczeniem prezydenta z zarzutu podżegania do rebelii, ale po głosowaniu w przemówieniu na forum Senatu zaatakował byłego prezydenta za jego wypowiedzi kwestionujące wynik wyborów z 3 listopada.

W czasie prezydentury Trumpa prezydent i McConnell blisko współpracowali, ale w ostatnich tygodniach doszło do gwałtownego pogorszenia się relacji między nimi.

"Jeśli senatorowie Partii Republikańskiej zostaną przy nim, nie wygrają ponownie" - napisał Trump w oświadczeniu.

"On nigdy nie zrobi tego, co należy zrobić, albo co jest dobre dla naszego kraju. Kiedy będzie to potrzebne i stosowne, będę wspierał kandydatów w prawyborach, którzy są zwolennikami uczynienia Ameryki znów wielką (Make America Great Again - hasło wyborcze Trumpa - red.) i naszej polityki "Najpierw Ameryka" (America First)" - zapowiedział były prezydent.

W wydanym oświadczeniu Trump obwinia McConnella o utratę przez Partię Republikańską większości w Senacie.

"To wielki moment w historii naszego kraju i nie możemy pozwolić sobie, by trzeciorzędni 'przywódcy' decydowali o naszej przyszłości!" - pisze.

McConnell, po głosowaniu w Senacie ws. impeachmentu Trumpa przekonywał, że były prezydent "jest moralnie odpowiedzialny" za szturm na Kapitol 6 stycznia. "Jego zwolennicy wtargnęli na Kapitol ze względu na (...) kłamstwa, które wykrzykiwał przez największy na świecie megafon" - napisał McConnell na łamach "Wall Street Journal".

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA