fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

San Diego: Goryle wróciły do zdrowia po COVID-19

Winston, jeden z goryli, który chorował na COVID-19
Tammy Spratt/San Diego Zoo Global
Osiem goryli z zoo w San Diego wróciło do zdrowia po COVID-19. Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 wykryto u nich w styczniu.

Goryle nizinne z zoo w San Diego zakaziły się wariantem koronawirusa SARS-CoV-2 wykrytym po raz pierwszy na Zachodnim Wybrzeżu USA - poinformowały władze zoo. Do zakażenia doszło mimo tego, że personel zoo przestrzegał reżimu sanitarnego.

Po wykryciu u nich zakażenia chore goryle oddzielono od reszty stada. U niektórych pojawiły się objawy zakażenia takie jak kaszel, katar czy apatia.

Władze zoo podkreślają, że powrót goryli do zdrowia był możliwy dzięki "najwyższemu standardowi opieki" zagwarantowanemu przez zespół weterynarzy z zoo, specjalistów ds. dzikich zwierząt i współpracy z ekspertami z zewnątrz.

Po wyleczeniu goryle ponownie dołączyły do swojego stada.

Zoo w San Diego wyraziło gotowość przekazania wszelkiej dokumentacji medycznej dotyczącej zakażonych koronawirusem goryli, by "dostarczyć informacji pozwalających na naukowe zrozumienie efektów, jakie zakażenie koronawirusem wywiera na człowiekowate.

Zakażenie koronawirusem goryli w zoo w San Diego to pierwszy znany przypadek, gdy koronawirusem od człowieka zaraził się przedstawiciel rodziny człowiekowatych.

Wcześniej koronawirusa wykrywano u innych zwierząt - m.in. psów, kotów, norek, a także lwów i tygrysów.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA