fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Porozumienie

Władze Porozumienia za wyrzuceniem z partii Adama Bielana i Kamila Bortniczuka

Adam Bielan
Fotorzepa, Jakub Czermiński
W piątek władze Porozumienia przyjęły wniosek o wyrzucenie z partii Adam Bielana i Kamila Bortniczuka - informuje RMF FM.

Złożony wniosek został przyjęty przez aklamację. Uzyskał poparcie 23 osób.

Jak informuje RMF FM, wnioskiem zajmie się teraz sąd koleżeński.

Wcześniej posłowie i senatorowie Porozumienia podpisali się pod oświadczeniem w sprawie udzielenia pełnego poparcia Jarosławowi Gowinowi jako szefowi partii. 

Zadeklarowali, że "nie godzą się na próby destabilizowania partii przez pojedynczych jej członków".

"Sprzeciwiamy się uprawianiu przez nich polityki metodą wywołania konfliktów i politycznego chuligaństwa - nie takim ideom służy partia, która w swej nazwie odwołuje się do porozumienia" - czytamy.

W czwartek Adam Bielan został zawieszony w prawach członka Porozumienia. W ocenie partii dopuścił się on wielokrotnie do złamania statutu ugrupowania.

Dziś Bielan poinformował, że będzie reprezentował Porozumienie podczas Rady Koalicji. Jego zdaniem wczorajsze zawieszenie w prawach członka partii było niezgodne ze statutem.

W ocenie europosła partia zapomniała o przeprowadzeniu wyborów na szefa partii, a kadencja Jarosława Gowina wygasła trzy lata temu. W związku z tym on pełni obowiązki prezesa jako przewodniczący konwencji krajowej.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA