fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Indie: 200 tys. zaszczepionych w pierwszym dniu szczepień

Szczepienie na COVID w Indiach
AFP
Ponad 200 tys. osób zostało zaszczepionych w sobotę w Indiach - w pierwszym dniu masowych szczepień na COVID-19 w tym kraju - podało indyjskie Ministerstwo Zdrowia.

Na 224 301 niepożądane odczyny poszczepienne wystąpiły u 447 - wynika z danych resortu zdrowia. Trzy osoby - w wyniku wystąpienia takich odczynów - zostały hospitalizowane.

Minister zdrowia Indii, dr Harsh Vardhan, pogratulował władzom stanowym sprawnej organizacji szczepień.

- Nasz premier jest w stałym kontakcie z szefami rządów stanowych... opracowaliśmy harmonogram i plan zgodnie z którym wszystko działa... musimy trzymać się planu, aby zrealizować cele - oświadczył dr Vardhan.

W Indiach wykryto jak dotąd ok. 10,5 mln zakażeń koronawirusem. Zmarło 152 419 chorych na COVID-19 - wynika z poniedziałkowych danych resortu zdrowia tego kraju.

Do sierpnia Indie chcą zaszczepić 300 mln z 1,35 mld mieszkańców kraju - w pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy ochrony zdrowia, seniorzy i osoby zagrożone ciężkim przebiegiem COVID-19.

W Indiach szczepienia prowadzi się z użyciem szczepionki AstraZeneca i szczepionki opracowanej przez lokalną firmę Bharat Biotech oraz jeden z rządowych instytutów naukowych.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA