fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Chiny: Najwięcej zakażeń od 30 lipca. Stan wyjątkowy w jednej prowincji

AFP
Test na COVID w Chinach
W Chinach w ciągu ostatniej doby wykryto 115 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - najwięcej od 30 lipca - informuje CNN. Jak podaje AFP władze prowincji Heilongjiang, zamieszkiwanej przez ok. 37 mln mieszkańców, wprowadziły w stan wyjątkowy.

Spośród 115 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wykrytych w Chinach w ciągu doby, 107 ma charakter zakażeń lokalnych.

90 zakażeń wykryto w prowincji Hebei, 16 - w prowincji Heilongjiang.

Wicegubernator prowincji Hebei, Xu Jianpei ogłosił we wtorek rozpoczęcie drugiej tury masowych testów na COVID-19 w miastach Shijiazhuang, Xingtai i Langfang. W pierwszej turze - zakończonej w niedzielę - przetestowano w prowincji 17 mln osób.

W północnych regionach Chin ponad 20 mln osób objętych jest różnego rodzaju obostrzeniami w związku z wzrostem liczby zakażeń wykrywanych w kraju.

Mieszkańcy prowincji Heilongjiang, w której wprowadzono stan wyjątkowy, mają unikać opuszczania prowincji poza przypadkami, gdy jest to absolutnie konieczne. W prowincji odwołane mają zostać wszystkie konferencje i zgromadzenia publiczne.

Od poniedziałku miasto Suihua położone w tej prowincji, a liczące 5,2 mln mieszkańców, jest objęte reżimem ścisłej kwarantanny.

W Chinach kontynentalnych wykryto jak dotąd 87 706 objawowych zakażeń koronawirusem i 4 634 zgony zakażonych (ostatni zgon chorego na COVID-19 wykryto w Chinach w połowie kwietnia).

Źródło: CNN, AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA