fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

W Japonii są już mutacje koronawirusa z Wysp i z RPA

Lotnisko międzynarodowe w Japonii
AFP
Japońskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykryciu pierwszego w kraju przypadku zakażenia mutacją koronawirusa SARS-CoV-2 znaną z RPA.

Mutacja koronawirusa SARS-CoV-2 zidentyfikowana w ostatnich tygodniach w RPA ma być odpowiedzialna za wzrost liczby zakażeń koronawirusem w tym kraju.

Południowoafrykańska mutacja koronawirusa przypomina mutację wykrytą w Wielkiej Brytanii, ale oba warianty mają być od siebie niezależne.

Zakażona koronawirusem w wariancie znanym z RPA ma być kobieta w wieku ok. 30 lat, która przyleciała do Tokio z RPA 19 grudnia.

W Japonii wykryto również sześć kolejnych przypadków zakażenia mutacją koronawirusa z Wielkiej Brytanii, która może być nawet 70 proc. bardziej zakaźna niż dominujący dotychczas wariant koronawirusa.

Łącznie w Japonii wykryto już 14 przypadków zakażenia mutacją koronawirusa SARS-CoV-2, która pojawiła się w Wielkiej Brytanii.

Od poniedziałku Japonia zamknęła granice dla osób przybywających do kraju spoza jego granic, które nie są obywatelami Japonii ani jej rezydentami.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA