fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Koronawirus. Wietnam: Pierwsze lokalne zakażenie koronawirusem od 89 dni

Hanoi
AFP
W Wietnamie wykryto pierwsze lokalne zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 od 89 dni. Władze prowadzą obecnie intensywne działania zmierzające do zidentyfikowania osób, z którymi miał kontakt 32-letni zakażony z miasta Ho Chi Minh (d. Sajgon).

U 32-latka wykryto zakażenie w poniedziałek, po tym jak odwiedził on stewarda poddającego się samoizolacji po powrocie z Japonii. U stewarda zakażenie wykryto w sobotę - poinformowała gazeta "Tuoi Tre".

Władze wezwały 137 osób, które miały bliski kontakt z zakażonym, by poddały się izolacji w specjalnym ośrodku dla osób poddanych kwarantannie. Zamknięto też szkołę języka angielskiego, w której pracował jako nauczyciel zakażony mężczyzna.

Poprzednie lokalne zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 wykryto w Wietnamie 89 dni temu. Wcześniej w kraju nie wykrywano lokalnych zakażeń przez 99 dni z rzędu.

Granice Wietnamu pozostają zamknięte, aby chronić kraj przed napływem osób zakażonych spoza granic kraju.

W Wietnamie wykryto jak dotąd 1 347 zakażeń koronawirusem i 35 zgonów chorych na COVID-19. Niemal połowa wykrytych zakażeń to zakażenia wykrywane u osób wracających spoza granic kraju.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA