fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojna w Syrii

Syryjskie media: Odpieraliśmy atak rakietowy Izraela

Bateria na Wzgórzach Golan
AFP
Syryjska obrona przeciwlotnicza odpierała we wtorek wieczorem atak przeprowadzany przez Izrael na cele znajdujące się na przedmieściach Damaszku - informuje telewizja Al Ekhbariya.

Według informacji syryjskiej telewizji celem ataku były okolice Jebel el Mania i pozycje armii syryjskiej w pobliżu wioski Rwihinah.

Atak miał zostać przeprowadzony z terytorium Wzgórz Golan kontrolowanych przez Izrael od wojny sześciodniowej z 1967 roku.

Telewizja Al Ekhbariya pokazała nagrania, na których widać jak syryjska obrona przeciwlotnicza prowadzi ogień ostrzeliwując cele znajdujące się w powietrzu.

O ataku poinformowała też syryjska agencja informacyjna SANA, która podaje, że atak nie pociągnął za sobą żadnych ofiar.

Tymczasem AFP podaje, że w atakach zginęło ośmiu irańskich bojowników.

Według źródeł agencji Reuters celem ataku była baza wojskowa należąca do irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Inne źródła mówią, że celem ataku był magazyn broni i posterunek obserwacyjny Hezbollahu. 

Izrael w ostatnich latach prowadzi regularne ataki na cele w Syrii obawiając się, że Iran wykorzystuje wojnę domową do umocnienia swoich pozycji w tym kraju i utworzenia przyczółków do przyszłego ataku na Izrael.

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA