fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Spór o aborcję

Samochód wjechał w demonstrujących przeciwko orzeczeniu TK

YouTube/Julia Plumbum
W sieci opublikowane zostało nagranie, na którym widać samochód marki BMW, który wjechał w osoby biorące udział w demonstracji przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Do zdarzenia miało dojść po godzinie 17.00 na warszawskim Mokotowie.

Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że przepis pozwalający na przerwanie ciąży, gdy badania prenatalne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z konstytucją.

Chodzi o art. 4a ust. 1 pkt 2 ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania.

Po decyzji TK w całej Polsce doszło do fali protestów, organizowanych przez organizacje walczące o prawa kobiet. Demonstracje odbywają się zarówno w największych polskich miastach, jak i w znacznie mniejszych ośrodkach.

W sieci opublikowane zostało nagranie, na którym widać samochód marki BMW, który wjechał w osoby biorące udział w demonstracji w Warszawie. Do zdarzenia miało dojść po godzinie 17.00 na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Goworka.

Kierowca pojazdu odjechał z miejsca zdarzenia. 

Źródło: rp.pl, Facebook, YouTube
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA