fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Ognisko zakażeń koronawirusem w Białym Domu

Mike Pence i Marc Short
AFP
W ciągu ostatnich kilku dni co najmniej 5 osób z otoczenia wiceprezydenta Mike'a Pence'a otrzymało pozytywny wynik testu na koronawirusa. Sam Pence i jego żona nie są zakażeni - informuje "New York Times".

Zakażeni są Marc Short, szef personelu Pence'a, i doradca Marty Obst a także co najmniej troje pracowników biura Mike'a Pence'a.

 Short należał do tych, którzy kwestionowali obostrzenia związane z pandemią.

Dziennik podaje, że Mark Meadows, szefujący personelowi Białego Domu, starał się zapobiec ujawnieniu tej informacji w mediach.

Czytaj także:

USA biją dzienny rekord zakażeń. 84 tysiące przypadków

Mimo zakażenia współpracowników Pence, który kieruje grupą zadaniową ds. koronawirusa w Białym Domu, zdecydował o kontynuowaniu kampanii.

"To z pewnością spowoduje kolejne pytania o to, jak poważnie Biały Dom traktuje ryzyko, które ponoszą jego pracownicy i osoby, które mają z nimi kontakt" - pisze "New York Times". Przypomina też, że w Białym Domu nie obowiązuje nakaz rutynowego noszenia maseczek.

W ciągu ostatnich dwóch dni podczas wieców Trump podkreślał, że pandemia "odwraca się o 180 stopni". Mówił tak mimo odnotowanych w ubiegłym tygodniu rekordów dobowych zakażeń.

To już trzeci przypadek wystąpienia ogniska zakażeń w Białym Domu. Przy okazji poprzedniego zakażony został Donald Trump i ponad 30 osób z jego otoczenia.

Źródło: New York Times
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA