fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Izrael: Uczniowie w szkołach, rekordowa liczba zakażeń

AFP
W Izraelu wykryto w ciągu ostatniej doby 3074 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - to największy dobowy wzrost liczby zakażeń od początku epidemii w tym kraju - podało izraelskie Ministerstwo Zdrowia.

Rekordową liczbę zakażeń wykryto w Izraelu dwa dni po rozpoczęciu nowego roku szkolnego i dwa tygodnie przed świętami Rosz ha-Szana i Jom Kippur, w czasie których Żydzi gromadzą się w synagogach - zauważa CNN.

W Izraelu istnieją obawy, że powrót dzieci do szkół pogorszy - i tak już trudną - sytuację epidemiczną w tym kraju.

Minister Zdrowia Izraela Yuli Edelstein mówiąc w poniedziałek o ponownym otwarciu szkół stwierdził, że jest to "wielki sukces".

Szef resortu zdrowia mówił jednocześnie, że mieszkańcy Izraela "muszą żyć w cieniu koronawirusa". Jak mówił niedopuszczalne są dla niego zarówno twierdzenia, że "nie ma koronawirusa", jak i apele "zamknijcie wszystko".

Edelstein mówił też, że szkoły mogą być zamykane tymczasowo lub ich działalność może być ograniczana w tzw. czerwonych miastach - czyli miejscach z największą liczbą zakażeń koronawirusem.

Resort zdrowia Izraela podał, że jak dotąd zakażenie koronawirusem wykryto tam u 122539 osób. Na COVID-19 zmarło w Izraelu 969 osób.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA