fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Żona Nawalnego żąda od Putina zezwolenia na wywiezienie męża

Julia Nawalna
AFP
Julia Nawalna, żona pozostającego w śpiączce Aleksieja Nawlnego, wystosowała oficjalne żądanie do prezydenta Władimira Putina o mozliwość przewiezienia polityka do szpitala w Niemczech. Do Omska, gdzie przebywa Nawalny, przyjechali niemieccy lekarze. Według komunikatu szpitala, Nawalny cierpi jedynie na zaburzenia metaboliczne i nie został otruty.

Godzinę po tej informacji szpital w Omsku poinformowął, że ani we krwi, ani w moczu Nawalnego nie wykryto niebezpiecznych substancji, a stan Nawalnego spowodowany jest zaburzeniami metabolicznymi, m.in. spadkiem poziomu cukru we krwi.

Na przewiezienie opozycjonisty do Niemiec czeka szpital Charite w Berlinie, który ma otoczyć go opieką. Dziś rano szpital wysłał do Omska lotniczą karetkę pogotowia.

Lekarze w Omsku nie zgodzili się na transport Nawalnego do Niemiec  powodu jego niestabilnego stanu, ponadto zapewnili, że miejscowi specjaliści nie są gorsi od niemieckich.

Warunki panujące w omskim szpitalu pokazała na Twitterze rzeczniczka Nawalnego, Kira Jarysz.

Tymczasem do szpitala w Omskua przybyli niemieccy lekarze, którzy mają ocenić stan Nawalnego, a którzy przylecieli dziś na pokładzie lotniczej karetki.

Żona polityka, Julia Nawalna, wystosowała oficjalne pismo do prezydenta Rosji Władimira Putina, w którym żąda wydania zezwolenia na transport męża do Niemiec. W piśmie informuje, że samolot jest gotów do lotu, a Nawalnemu natychmiast potrzebne jest specjalistyczne  leczenie w klinice w Niemczech.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA