fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Ponad 1,9 mln zakażeń wykrytych w Brazylii, 41,8 tys. w ciągu doby

AFP
W Brazylii wykryto już ponad 1,9 mln zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - tylko w ciągu ostatniej doby wykryto ich 41857 - wynika z danych brazylijskiego Ministerstwa Zdrowia.

Łącznie w Brazylii wykryto jak dotąd 1926824 zakażenia koronawirusem - tylko w USA liczba wykrytych zakażeń jest wyższa.

W ciągu minionej doby w Brazylii na COVID-19 zmarło 1300 osób - łączna liczba ofiar koronawirusa w tym kraju wzrosła tym samym do 74133.

We wtorek liczba zgonów na COVID-19 w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach przekroczyła liczbę zgonów z powodu zakażenia koronawirusem w USA i Kanadzie - zauważa CNN. Brazylia jest najciężej dotkniętym epidemią koronawirusa krajem Ameryki Łacińskiej.

Wirusem SARS-CoV-2 zakaził się m.in. prezydent Brazylii, Jair Bolsonaro. We wtorek Bolsonaro ma być poddany kolejnemu testowi na obecność koronawirusa w organizmie.

Tymczasem w Wenezueli liczba wykrytych zakażeń przekroczyła we wtorek 10 tysięcy - jak wynika z danych zebranych przez wenezuelski rząd.

Tylko we wtorek w Wenezueli wykryto 303 zakażenia wirusem SARS-CoV-2 co oznacza, że łączna liczba wykrytych przypadków wzrosła do 10010.

Jak dotąd na COVID-19 zmarło w Wenezueli 96 osób - w ciągu ostatniej doby liczba ofiar koronawirusa w Wenezueli wzrosła o trzy.

98 z 303 nowych zakażeń wykryto w ciągu ostatniej doby w stolicy kraju, Caracas i w jej sąsiedztwie. Od środy Caracas ma powrócić do reżimu ścisłej kwarantanny.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA