fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Tajlandia: 28 dni bez lokalnego zakażenia wirusem. Kraj się otworzy?

AFP
W Tajlandii od 28 dni nie stwierdzono lokalnego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Rząd zamierza w związku z tym złagodzić niektóre ograniczenia dotyczące cudzoziemców przekraczających granice kraju - informuje Reuters, powołując się na przedstawiciela władz Tajlandii.

Na złagodzeniu polityki wobec wjazdu na teren Tajlandii obcokrajowców mają skorzystać osoby przybywające do tego kraju w interesach, wykwalifikowani pracownicy i cudzoziemcy mieszkający w Tajlandii - podaje Reuters.

- Te trzy pierwsze grupy będą mogli wrócić do Tajlandii i przejść w niej 14-dniową kwarantannę - poinformował rzecznik powołanego w tym kraju w związku z epidemią koronawirusa centrum antykryzysowego, Taweesin Wisanuyothin.

Kraj zacznie też wpuszczać cudzoziemców przybywających do Tajlandii w ramach tzw. turystyki medycznej.

Rząd nie wyklucza, że osoby przybywające w interesach do Tajlandii, a także turyści z Chin, Japonii i Korei Południowej będą mogli wjechać do Tajlandii bez konieczności poddawania się 14-dniowej kwarantannie. Władze pracują jeszcze nad wytycznymi w tym zakresie.

W Tajlandii od początku epidemii wykryto 3151 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i 58 zgonów z powodu COVID-19.

W piątek Birma (Mjanma) poinformowała o wykryciu koronawirusa u 23 obywateli tego kraju - imigrantów zarobkowych - deportowanych z Tajlandii. Obecnie oba państwa prowadzą dochodzenie czy do transmisji doszło na terenie Tajlandii.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA