fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Debata prezydencka w TVP - co mówili kandydaci? Relacja na żywo - zapis

Fotorzepa, Jakub Czermiński (4), Jerzy Dudek (2)
Osiemdziesiąt minut trwała debata prezydencka w TVP. Brało w niej udział jedenastu kandydatów, którzy zmierzą się w pierwszej turze wyborów 28 czerwca. Pretendenci mieli po 60 sekund na odpowiedź. Odpowiadali na pięć pytań, mieli też możliwość wygłoszenia wystąpień.

Poprzednia debata, zorganizowana przez TVP odbyła się 6 maja. Wówczas w debacie nie wziął udziału Rafał Trzaskowski (kandydatką PO była przed wyborami zaplanowanymi na 10 maja Małgorzata Kidawa-Błońska), ani Waldemar Witkowski (jego kandydatura nie została zarejestrowana przed wyborami z 10 maja).

Czytaj także:

Relacja z debaty prezydenckiej z 6 maja

Po tym jak 10 maja wybory - choć formalnie nie zostały odwołane - nie odbyły się, po przyjęciu przez Sejm kolejnej specustawy wyborczej 2 czerwca, marszałek Sejmu Elżbieta Witek ustaliła datę I tury wyborów prezydenckich na 28 czerwca.

Jeśli w I turze żaden z kandydatów nie otrzyma ponad połowy głosów, wówczas dwóch kandydatów z najlepszymi wynikami zmierzy się w II turze wyborów, która odbędzie się 12 lipca.

W ostatnim sondażu opublikowanym przed debatą (IBRiS dla Wirtualnej Polski) w I turze największe poparcie uzyskali Andrzej Duda (40,7 proc.) i Rafał Trzaskowski (28 proc.). Trzeci był Władysław Kosiniak-Kamysz (9,7 proc.), czwarty Szymon Hołownia (7,8 proc.), piąty Krzysztof Bosak (7,1 proc.), szósty Robert Biedroń (3 proc.).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA