fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Andrzej Duda spotka się z Donaldem Trumpem 24 czerwca

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Biały Dom potwierdził, że 24 czerwca prezydent Andrzej Duda spotka się z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem.

Jak informuje agencja Reutera, prezydent USA Donald Trump spotka się w Waszyngtonie z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. To pierwsza wizyta zagranicznego przywódcy w Białym Domu od początku pandemii koronawirusa.

„Wizyta będzie miała miejsce w krytycznym momencie zarówno dla Stanów Zjednoczonych, jak i Polski, ponieważ ponownie otwieramy nasze kraje po miesiącach walki z pandemią koronawirusa” - podkreślił Biały Dom w oświadczeniu.

Przekazano także, że Trump ma rozmawiać z Dudą o "dalszym rozwoju współpracy obronnej" Polski i USA oraz o sprawach dotyczących handlu, sektora energetycznego i bezpieczeństwa telekomunikacji.

Ostatnim przywódcą obcego państwa przyjmowanym przez Trumpa w USA był Jair Bolsonaro, prezydent Brazylii, który spotkał się z prezydentem USA w Mar-a-Lago na Florydzie.

W drugiej połowie lutego Trump podjął natomiast w USA Juana Guaido, uznawanego przez USA za prezydenta Wenezueli. W styczniu w Białym Domu gościł Beniamin Netanjahu, premier Izraela.

Wcześniej Daniel Fried, były ambasador USA w Polsce, zwracał uwagę, że wizyta Dudy w USA prawdopodobnie zbiegnie się zapewne z I turą wyborów prezydenckich w Polsce. Sugerował także, że tak wyraźne opowiadanie się po stronie jednego z kandydatów na prezydenta w nadchodzących wyborach przez administrację USA "nie jest dobrym pomysłem".

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA