fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Lotniska

Lotnisko Ben Guriona będzie badać pasażerów

Fot. AFP
1 czerwca znów zacznie działać największe izraelskie lotnisko Ben Guriona. Wszyscy pasażerowie, zarówno przylatujący, jak i odlatujący, będą testowani na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Lotnisko Ben Guriona pod Tel Awiwem, główny port lotniczy Izraela, ma się otworzyć 1 czerwca – donoszą izraelskie media. Działać będzie w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Służby medyczne będą robić testy na koronawirusa zarówno przylatującym, jak i odlatującym pasażerom.

Prawo wjazdu do Izraela będą mieli przyjezdni z tak zwanych zielonych krajów, a więc o niskim wskaźniku zakażeń, które wprowadziły przepisy nakazujące stosowanie środków ochrony przed infekcją. Listę tych państw tworzy Ministerstwo Zdrowia. Izraelczycy chcący wyjechać z kraju będą musieli powiadomić resort o swoich planach, a także poddać się badaniom przed wyjazdem i po powrocie.

Wedle danych Ministerstwa Zdrowia 13 maja liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Izraelu wynosiła 16 539, a liczba zgonów z powodu covid-19 – 262.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA