fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

PILNE. Wiceprezydent Iranu zarażona koronawirusem

Tasnim News Agency / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)
Masoumeh Ebtekar, wiceprezydent Iranu ds. kobiet i rodziny, jest zarażona koronawirusem - informuje agencja informacyjna IRNA.

To kolejna przedstawicielka irańskich władz u której wykryto koronawirusa. Wcześniej poinformowano, że wirusa wykryto u wiceministra zdrowia Iranu, Iraja Harirchiego.

Łącznie w Iranie, gdzie pojawiło się duże ognisko koronawirusa, zakażenie nim wykryto u 245 osób. 26 zarażonych koronawirusem zmarło. Ebtekar ma być jedną z 254 osób, u których wykryto wirusa.

Świat usłyszał o Ebtekar po raz pierwszy, gdy - w trakcie okupacji ambasady amerykańskiej w Teheranie na przełomie lat 70-tych i 80-tych XX wieku była nieoficjalnym rzecznikiem studentów, którzy okupowali budynek przez 444 dni. Występując dla mediów, posługiwała się pseudonimem "siostra Mary".

Na całym świecie, z powodu zarażenia się koronawirusem, zmarło 2811 osób. Zaraziło się nim 82455 osób.

Iran jest drugim na świecie - po Chinach - krajem z największą liczbą ofiar koronawirusa.

W czwartek pojawiła się informacja, że w związku z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Iran przestanie wpuszczać do kraju obywateli Chin.

Rzecznik resortu zdrowia apelował też do Irańczyków, aby unikali niepotrzebnych podróży po kraju. W piątek w Teheranie odwołano piątkowe modły.

Źródło: IRNA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA