fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Michał Dworczyk o 2 mld dla TVP: Rekompensata za ustawę rządu Tuska

tv.rp.pl
- Jest to rekompensata za te środki, które nie wpłyną na rzecz mediów publicznych po tym, kiedy Platforma Obywatelska i Donald Tusk w 2008 roku wprowadzili przepisy wyłączające szereg grup z płacenia abonamentu - mówił o pieniądzach dla mediów publicznych szef KPRM Michał Dworczyk.

W ubiegłym tygodniu Sejm przyjął ustawę o przekazaniu mediom publicznym rekordowo wysokiej dotacji - 1,95 mld złotych.

Wcześniej odrzucono weto Senatu. Nie wzięto również pod uwagę opinii sejmowej komisji kultury, która również odrzuciła projekt ustawy.

– Mówimy o zwrocie kosztów, które nie wpłyną do budżetu telewizji dzięki ustawie przyjętej przez Platformę Obywatelską w 2008 roku. Ta ustawa spowodowała, że media publiczne chronicznie były niedofinansowane - mówił w rozmowie z TVN24 Michał Dworczyk. 

- Mamy do czynienia z rekompensatą, która będzie przeznaczana na realizację misji mediów publicznych - dodał szef Kancelarii Premiera.

Dworczyk komentował również gest wykonany w stronę opozycji przez posłankę PiS Joannę Lichocką. - Pani poseł przeprosiła za sytuację, która miała miejsce w Sejmie. Takie sytuacje absolutnie nie powinny się zdarzać - powiedział.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA