fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt USA-Iran

Liczba urazów u żołnierzy USA po ataku Iranu wzrosła do 109

US DOD
Amerykańska armia ujawniła 10 lutego, że liczba zdiagnozowanych urazowych uszkodzeń mózgu u amerykańskich żołnierzy spowodowanych ostrzałem przez Iran baz w Iraku, wzrosła o 50 procent. Urazowe uszkodzenia mózgu (TBI) miały wystąpić u 109 żołnierzy.

Iran ostrzelał bazy w Iraku, w których stacjonują żołnierze USA w nocy z 7 na 8 stycznia. Był to odwet za zabicie przez Amerykanów w Bagdadzie irańskiego generała Kasema Sulejmaniego, dowódcy brygady al-Kuds.

Początkowo armia USA informowała, że w wyniku ostrzału nikt nie ucierpiał, ale z czasem zaczęły pojawiać się informacje o urazowych uszkodzeniach mózgu u amerykańskich żołnierzy, które miały być wynikiem ostrzału. Symptomy takich urazów pojawiają się często nawet kilka tygodni po jego doznaniu.

W styczniu armia USA informowała o 64 urazowych uszkodzeniach mózgu u amerykańskich żołnierzy będących wynikiem ostrzału baz w Iraku przez Iran. Obecnie Pentagon poinformował o 109 takich przypadkach.

76 żołnierzy, u których stwierdzono urazowe uszkodzenia mózgu, wróciło już do służby - zaznacza Pentagon.

Symptomy urazowego uszkodzenia mózgu to m.in. bóle głowy, mdłości, a także wrażliwość na światło.

Prezydent Donald Trump mówiąc o urazach doznanych przez żołnierzy USA w Iraku w wyniku irańskiego ostrzału stwierdził w styczniu, że "słyszał, iż doskwierały im bóle głowy i parę innych rzeczy".

Pentagon informuje, że od 2000 roku u 408 tysięcy żołnierzy USA zdiagnozowano urazowe uszkodzenia mózgu.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA