Mecz lepiej zaczął się dla gości - w 17. minucie Matthew Longstaff strzałem z ok. 10 metrów otworzył wynik spotkania - relacjonuje Onet.

Potem strzelali już jednak tylko gospodarze. Już w 24. minucie do wyrównania doprowadził Anthony Martial. W 36. minucie - po golu Masona Greenwooda - było już 2:1. Na 3:1, jeszcze przed przerwą, podwyższył Marcus Rashford, który uderzeniem głową wykończył dośrodkowanie Aarona Wan-Bissaki.

Wynik meczu ustalił w 51. minucie Martial, który wykorzystał sytuację sam na sam. Francuz mógł zresztą zakończyć spotkanie z trzema golami na koncie - ale tuż przed opuszczeniem przez niego murawy jego strzał zatrzymał się na słupku.

Warto odnotować, że w meczu "Czerwonych Diabłów" z Newcastle Scott McTominay, piłkarz gospodarzy, otrzymał żółtą kartkę już w 24 sekundzie - od sezonu 2006/2007, gdy rejestruje się dokładnie moment kary indywidualnej dla piłkarzy, nikt w Premier League nie obejrzał tak wcześnie żółtego kartonika.

Dzięki wygranej Manchester United awansował na siódme miejsce w tabeli.