fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Zmarło niemowlę na wegańskiej diecie. Rodzice aresztowani

Pixnio
Rodzice 18-miesięcznego chłopca, który zmarł we wrześniu z powodu niedożywienia, zostali aresztowani przez policję na Florydzie pod zarzutem nieumyślnego zabójstwa i zaniedbania dziecka.

27 września nad ranem Sheila O'Leary opiekowała się swoim synem i zauważyła, że niemowlę ma płytki oddech. Kobieta nie wezwała pomocy, położyła się ze swoim mężem spać.

Tego samego dnia rodzice zgłosili pod numerem alarmowym, że ich dziecko nie żyje. Okazało się, że chłopiec w dniu śmierci ważył zaledwie 7 kilogramów, co było znacznie poniżej średniej wagi dla dziecka w jego wieku.

Sheila i Ryan O'Leary przekazali funkcjonariuszom, że stosowali dietę wegańską. Rodzina żywiła się owocami, warzywami i surowymi produktami. Dietę dziecka uzupełniali mlekiem matki.

Ich syn na świat przyszedł w domu. Od urodzenia nie widział go żaden lekarz.

Wykonana autopsja wykazała, że przyczyną śmierci były m.in. niedożywienie i odwodnienie. Para trafiła do aresztu po zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci i zaniedbania dziecka. Mogą wyjść na wolność po wpłaceniu kaucji w wysokości 250 tys. dolarów. 

Para ma dwoje innych dzieci w wieku trzech i pięciu lat. W ich przypadku również zauważono duże niedożywienie. Obecnie przebywają pod opieką  Departamentu Dzieci i Rodzin.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA