fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konfederacja

Elektorzy wybiorą kandydata Konfederacji na prezydenta

Facebook, Konfederacja
- Jesteśmy przygotowani na wybory prezydenckie - mówił na konferencji w Sejmie poseł konfederacji Jakub Kulesza.

- Dostajemy mnóstwo pytań o to, czy będzie wspólny kandydat Konfederacji, czy nie będzie. Dzisiaj chcielibyśmy ogłosić, że Konfederacja zorganizuje prawybory prawicy ideowej na urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskie. W tych prawyborach wybierzemy takiego kandydata, który nie tylko będzie w stanie godnie reprezentować środowiska ideowej prawicy, ale będzie w stanie te wybory wygrać - podkreślił Kulesza.

Witold Tumanowicz, członek powołanej we wtorek przez Konfederację komisji, która ma zorganizować prawybory poinformował, że będą to "prawybory niespotykane dotychczas na polskiej scenie politycznej". Jak dodał prawybory będą wzorowane na amerykańskim systemie elektorskim. - Przeprowadzimy 16 zjazdów wojewódzkich, każde województwo będzie miało przypisaną liczbę elektorów, ci elektorzy będą głosować później na Centralnym Zjeździe Elektorskim, który wybierze kandydata na prezydenta - tłumaczył.

- To jest bezprecedensowe ponieważ chcemy, by wszyscy sympatycy Konfederacji mieli szansę na to, aby wybrać tego jednego kandydata na prezydenta - dodał Tumanowicz.

- Te zjazdy wojewódzkie odbędą się na przełomie grudnia i stycznia - podkreślił.

- Najlepszego kandydata na prezydenta wskażą Polacy - mówił Robert Winnicki. - Wraz z sympatykami Konfederacji wybierzemy 250 elektorów - dodał. Zapowiedział też debaty w ramach prawyborów i rozmowy na temat wizji Polski.

- Czas na zgłaszanie kandydatów w prawyborach prezydenckich to najbliższe półtora tygodnia. Do 10 listopada kandydaci mogą zgłaszać się - dodał Winnicki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA