fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Sondaż: 46 proc. Amerykanów za impeachmentem Trumpa

AFP
Poparcie dla impeachmentu prezydenta USA Donalda Trumpa wzrosło w ciągu ostatniego tygodnia o 3 punkty procentowe - wynika z sondażu Reuters/Ipsos.

Przeciwnych impeachmentowi prezydenta jest 40 proc. respondentów.

Z sondażu przeprowadzonego 18-22 października wynika, że 45 proc. wyborców niezależnych popiera impeachment, a 32 proc. jest mu przeciwnych. Do niedawna impeachment Trumpa popierał jedynie co trzeci ankietowany określający się jako niezależny.

Sondaż przeprowadzono już po tym jak kolejni przedstawiciele związani z administracją Trumpa zaczęli potwierdzać doniesienia, iż prezydent miał wywierać presję na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, aby ten doprowadził do wszczęcia postępowania przeciwko Joe Bidenowi i jego synowi Hunterowi, co miało być ceną za przekazanie Ukrainie pomocy finansowej.

Trump wielokrotnie zaprzeczał, jakoby uzależniał pomoc wojskową dla Ukrainy od wszczęcia śledztwa wobec Bidenów.

Joe Biden to faworyt prawyborów w Partii Demokratycznej, prawdopodobny rywal Trumpa w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

Sondaż Reuters/Ipsos przeprowadzono na grupie 4083 dorosłych obywateli USA, z których 1773 osoby stanowili Demokraci, 1542 Republikanie, a 447 - niezależni. Margines błędu statystycznego wynosi 5 punktów procentowych.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA