fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koalicja Obywatelska

Apel senatora KO do wyborców: Piszcie do senatorów z PiS

Fotorzepa, Jakub Kamiński
"Proponuję, żeby wyborcy z okręgów, w których naprawdę wygrał PiS napisali do ich senatorów" - napisał na Twitterze senator Koalicji Obywatelskiej, Tomasz Grodzki.

Grodzki chce, aby wyborcy przypominali senatorom, że "prawdziwe zwycięstwo smakuje słodko ale marne i rozpaczliwe próby odwracania woli narodu będą dla nich gorzkim obciążeniem na lata". "Ku rozwadze!" - dodaje.

W poniedziałek PiS złożył protesty wyborcze domagając się ponownego przeliczenia głosów oddanych w wyborach do Senatu w sześciu okręgach, w których kandydaci PiS nie zdobyli mandatu.

PiS chce ponownego przeliczenia głosów w okręgach nr 75 (z siedzibą w Katowicach, ale obejmującym Tychy, Mysłowice i powiat bieruńsko-lędziński) i nr 100 (obejmującym Koszalin oraz powiaty: koszaliński, sławieński i szczecinecki - tu różnica między wybranym do Senatu senatorem niezależnym Stanisławem Gawłowskim, a kandydatem PiS-u wyniosła zaledwie ok. 300 głosów, liczba nieważnych głosów oddanych w okręgu była znacznie wyższa).

Ponadto PiS chce ponownego przeliczenia głosów w okręgu nr 12 (obejmującym Grudziądz oraz powiaty: brodnicki, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, rypiński, wąbrzeski), nr 92 (obejmującym powiaty: gnieźnieński, słupecki, średzki, śremski, wrzesiński), nr 95 (obejmującym powiaty: kępiński, krotoszyński, ostrowski, ostrzeszowski) i nr 96 (obejmującym Kalisz oraz powiaty: jarociński, kaliski, pleszewski).

Tomasz Grodzki został wybrany do Senatu w okręgu nr 97.

Po wyborach senator Grodzki mówił, że otrzymał ofertę przejścia do klubu PiS w Senacie w zamian za fotel ministra zdrowia w nowym rządzie.

Opozycja ma obecnie w Senacie minimalną przewagę - w wyborach związani z nią kandydaci uzyskali 51 mandatów, przy 48 mandatach PiS-u (plus mandat dla senator niezależnej Lidii Staroń, przeciwko której PiS nie wystawiał kontrkandydata).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA