Chorwacja od początku nie pozostawiła Węgrom wątpliwości która z reprezentacji jest lepsza piłkarsko - wicemistrzowie świata prowadzili już od 5. minuty, gdy wynik meczu otworzył Luka Modrić - relacjonuje Onet.

W I połowie dwa kolejne gole dla Chorwacji zdobył Bruno Petković, który w ten sposób rozstrzygnął losy spotkania.

Chorwacja po wygranej z Węgrami zajmuje pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej - mają na koncie 13 punktów i o trzy wyprzedzają Słowację, która w czwartek zremisowała z Walią 1:1. Zajmująca czwarte miejsce w tabeli grupy Walia prowadziła na Słowacji od 25. minuty po trafieniu Kieffera Moore'a, ale Słowakom udało się wyrównać po trafieniu Juraja Kucki.

Awans na Euro 2020 zapewniła sobie Belgia, która pokonała aż 9:0 San Marino - odnotowuje Onet. W tej samej grupie Rosja pokonała 4:0 Szkocję.