fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

USA utrudniają legalną migrację

Adobe Stock
Osoby, które chcą wyemigrować do USA, muszą w przyszłości udowodnić, że mają ubezpieczenie zdrowotne albo są w stanie same zapłacić za opiekę medyczną.

Rząd Stanów Zjednoczonych nie chce w przyszłości wpuszczać do USA osób, które nie są w stanie pokryć swoich kosztów opieki medycznej.

Kto w ciągu 30 dni po przybyciu do USA nie będzie mógł udowodnić, że ma ubezpieczenie zdrowotne albo może sam pokryć koszty opieki lekarskiej, nie otrzyma w przyszłości wizy. Prezydent Donald Trump podpisał w piątek (4.10.2019) w Waszyngtonie odpowiednie zarządzenie. Jak zaznacza Biały Dom, "imigranci, którzy wjeżdżają do USA, nie powinni obciążać wyższymi kosztami naszego systemu zdrowotnego, a tym samym amerykańskiego podatnika".

Przepis ten wejdzie w życie 3 listopada br. Nowa regulacja nie będzie miała wpływu na ewentualne przyznanie imigrantowi azylu albo statusu uchodźcy.

Ostrzejszy kurs w polityce migracyjnej

W okresie rządów Donalda Trumpa Stany Zjednoczone próbują utrudnić legalną imigrację. W sierpniu br. ujawniono nowe plany, według których imigranci o niskich dochodach będą mogli utracić swoje okresowe lub stałe wizy.

Prezydent Trump chce przede wszystkim zwalczać nielegalną imigrację. Jego centralnym projektem jest kontrowersyjna budowa muru na granicy z Meksykiem.

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele rządu poinformowali również, że w przyszłości od wszystkich zatrzymanych nielegalnych imigrantów pobierane będą próbki DNA. Ma to pomóc policji imigracyjnej i służbie ochrony granic w identyfikacji osób podczas nielegalnego przekraczania granicy USA.

Źródło: Deutsche Welle
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA