fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Donald Trump: Greta Thunberg? Wygląda na bardzo szczęśliwą

AFP
Prezydent USA Donald Trump ocenił, że 16-letnia aktywistka Greta Thunberg, która w emocjonalnym wystąpieniu w poniedziałek oskarżyła polityków o kradzież dzieciństwa, wygląda na szczęśliwą i z niecierpliwością oczekującą świetlanej przyszłości, jaka przed nią stoi.

- Przychodzicie do nas, młodych, po nadzieję. Jak śmiecie? Ukradliście moje marzenia i moje dzieciństwo swoimi pustymi słowami - zaznaczyła.

- Ludzie cierpią, ludzie umierają. Całe ekosystemy się zapadają. Stoimy u progu masowego wymierania, a wszystko, o czym możecie mówić to pieniądze i bajki o wiecznym wzroście gospodarczym. Jak śmiecie! - kontynuowała. - Jak śmiecie wciąż odwracać wzrok i przychodzić tu mówiąc, że robicie wystarczająco dużo? - pytała 16-latka.

Obecność prezydenta USA wśród publiczności zorganizowanego w Nowym Jorku panelu nie była zapowiadana, jednak Donald Trump pojawił się na sali i przebywał na niej ok. 10 minut, już po tym, gdy Szwedka skończyła wystąpienie.

Do emocjonalnego wystąpienia Grety Thunberg Donald Trump odniósł się na Twitterze. "Wydaje się być bardzo szczęśliwą młodą dziewczyną, z niecierpliwością oczekującą świetlanej i cudownej przyszłości" - napisał o aktywistce. "Miło to widzieć!" - dodał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA