fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Netanjahu do Ganca: Stwórzmy wspólny rząd

AFP
Nie mamy innego wyboru, jak utworzyć szeroki rząd jedności narodowej, tak szeroki, by składał się ze wszystkich ugrupowań, które dbają o państwo Izrael - powiedział premier Beniamin Netanjahu, zapraszając lidera Niebiesko-Białych Benny'ego Ganca do rozmów o wspólnym rządzie.

Według podliczonych do tej pory 95 proc. głosów wyborców ostatnie wybory do Knesetu minimalnie wygrywa partia Ganca, która otrzymała 33 mandaty. Likud Netanjahu - 32.

Różnica jest jednak tak niewielka, że żadna z partii nie moze być pewna zwycięstwa.

Już wczoraj Netanjahu przekonywał, że Izraelowi jest potrzebny syjonistyczny rząd, złożony z partii, które dbaja o interes kraju. Alternatywa miałby być gabinet złożony z członków partii arabskich, które nie widzą Izraela jako państwa Żydów - mówił premier.

Więcej o sytuacji w Izraelu w relacji Michała Szułdrzyńskiego

Dziś - wciąż jeszcze jako urzędujący szef rządu - Netanjahu zaproponował utworzenie wspólnego gabinetu liderowi Niebiesko Białych. Wezwał Benny'ego Ganca do jak najszybszego spotkania w celu omówienia warunków koalicji.

- Naród oczekuje od nas, abyśmy byli odpowiedzialni. Nie ma powodu, by doprowadzać do trzecich wyborów, nie zgadzam się na to - mówił polityk.

Spotkanie obydwu liderów ma się odbyć jeszcze dziś i ma to być spotkanie w cztery oczy - dowiedział się dziennik "Jerusalem Post".

Źródło: jpost.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA