fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koalicja Obywatelska

Kidawa-Błońska: Chcę, by politycy przestali zarażać nienawiścią

AFP
Koalicja Obywatelska przedstawia dziś swój program. - Stoję przed wami pełna pokory, bo Polska to wielka sprawa, a ja znalazłam się w polityce, bo tak jak wy kocham Polskę - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka PO-KO na premiera. - Jutro może być lepsze - powiedziała. Takie jest hasło wyborcze Koalicji Obywatelskiej.

 - Grzegorzu, od mojej wtorkowej nominacji wiele osób prosiło żeby Ci powiedzieć, że podjąłeś dobrą decyzję. Czuję wielką odpowiedzialność i dziękuję Ci, że mnie przekonałeś - powiedziała do Schetyny Kidawa-Błońska.

Kandydatka na premiera stwierdziła, że jej głównym celem jest odmienienie polskiej polityki, aby z powrotem stała się sposobem na porozumienie, a nie wieczną wojną.

- Wiem jak wielu z was tęskni za zgodą i normalnością. Jeśli mnie wesprzecie, jeśli razem ze mną powiecie dość, odmienimy Polskę - zapewniała Kidawa-Błońska. -   Chcę żeby politycy przestali zaciskać pięści i podawać sobie otwarte dłonie. Żeby przestali zarażać nienawiścią - mówiła. - Chcę nowej, jasnej, uśmiechniętej Polski.

Zwróciła się do partii rządzącej: - Panie premierze, panie prezesie, rzeczywistość nie jest wcale tak różowa jak w waszych reklamowych spotach. Polski nie naprawia się w telewizji, tylko tam gdzie jest prawdziwe życie, tam gdzie są prawdziwe problemy - stwierdziła.

Akt odnowy demokracji, maksimum 21 dni czekania w kolejce do specjalisty, podczas maksymalne odciążęnie lekarzy od biurokracji, zmniejszenie umieralności na raka dzięki zdobyciu na ten cel środków z UE, ograniczenie importu rosyjskiego węgla, walkę o prawa kobiet  - zapowiedziała kandydatka PO-KO na premiera.

Zapewniła, że będzie to program, który nadąża za potrzebami ludzi i tak będzie on realizowany. Powtórzyła też wcześniejsze słowa lidera PO - "to, co zostało dane, nie będzie odebrane".

Kidawa-Błońska zapowiedziała premię emerytalną i zwolnienie z podatku PIT emerytury dla pracujących emerytów oraz pomoc w opiece nad seniorami. Takim rozwiązaniem ma być czek na sfinansowanie takiej opieki - w wysokości połowy najniższego wynagrodzenia, czyli ok. 1000 zł.

W pakiecie dotyczącym kobiet dominuje wyrównanie płac na tych samych stanowiskach, państwo ma być konsekwentne w  ściganiu sprawców przemocy, wprowadzony zostanie 2-miesięczny płatny urlop tacierzyński. Zagwarantowane ma być prawo do bezpłatnego in vitro i znieczulenia przy porodzie .

Darmowy internet dla młodzieży do 24. roku życia. - Bo wykluczenie cyfrowe jest o wiele większe niż nam się zdaje - mówiła Kidawa-Błońska.

Zapowiedziała tez pomoc dla "gnębionych dziś przedsiębiorców" poprzez jasny program podatkowy.

Brak cenzury to podstawa swobody wypowiedzi i tę Kidawa-Błońska zagwarantowała, podobnie jak bogaty system stypendialny dla artystów i likwidację wpływu polityków na instytucje kultury.

Wiwaty na widowni wzbudziła zapowiedź uczynienia z mediów narodowych mediów narodowych naprawdę.

- To jest program ludzkich spraw, nie przeciwko komuś - mówiła Kidawa-Błońska. Marzy mi się Polska, w której nikomu nie trzeba tłumaczyć, co to jest honor i dobre wychowanie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA