Lewandowski otworzył wynik spotkania z Herthą w 24. minucie meczu - czytamy w Onecie. Był to zarazem pierwszy gol strzelony w Bundeslidze w sezonie 2019/2020.

W drugiej połowie Lewandowski strzelił gola na 2:2 z rzutu karnego podyktowanego za faul w polu karnym na kapitanie reprezentacji Polski.

"Kicker" za mecz z Herthą przyznał Lewandowskiemu ocenę "2" w skali od 1 do 6, gdzie "1" to ocena najwyższa.

Lewandowski był jedynym piłkarzem Bayernu, który znalazł się w jedenastce kolejki "Kickera". Najwięcej - bo aż trzech przedstawicieli - miała w niej Borussia Dortmund, która na inaugurację wygrała z Augsburgiem 5:1. W pierwszym składzie Borussii zagrał Łukasz Piszczek, który za występ w tym meczu otrzymał notę 3,5.