fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Sprawca strzelaniny w Dayton był socjalistą i wyborcą Demokratów?

AFP
Usunięte już z sieci konto na Twitterze, które miało należeć do sprawcy strzelaniny w Dayton, w Ohio, Connora Bettsa sugeruje, że 24-latek zastrzelony na miejscu ataku przez policję był wyborcą Demokratów, miłośnikiem broni i satanistą - czytamy w amerykańskim "Newsweeku".

Wcześniej media podawały, że Betts w czasie, gdy chodził do szkoły średniej, miał sporządzić listę osób, które zamierzał zabić, a także listę dziewcząt, które chciał zgwałcić. Został za to zawieszony przez dyrekcję szkoły.

W niedzielę Betts zastrzelił w barze Ned Peppers w Dayton dziewięć osób, w tym swoją siostrę. Policja nadal nie ustaliła motywów jego działania.

W ciągu niespełna minuty od momentu otwarcia ognia Betts zginął zastrzelony przez policjantów, którzy błyskawicznie pojawili się w miejscu ataku.

Betts miał używać niedostępnego już na Twitterze konta @iamthespookster, na którym można było znaleźć jego zdjęcia.

Konto było obserwowane przez 301 użytkowników. Jego właściciel określał się jako lewicowca, który "chce pójść do piekła i nie wrócić". Wpisy umieszczane na koncie wskazywały na fascynację satanizmem.

Na koncie można było również znaleźć wpisy wskazujące na fascynację administratora konta bronią.

Właściciel konta krytykował też politykę imigracyjną realizowaną przez administrację Donalda Trumpa nazywając ośrodki dla imigrantów na południowej granicy USA "obozami koncentracyjnymi" (podobnie określała je demokratyczna kongresmenka Alexandria Ocasio-Cortez).

Właściciel konta wyrażał też poparcie dla senator Elizabeth Warren, progresywnej kandydatki biorącej udział w prawyborach prezydenckich organizowanych przez Partię Demokratyczną. Zachęcał też ludzi, by "głosowali na niebieskich (Demokratów - red.)".

"Chcę socjalizmu i nie będę czekał, aż idioci wokół zrozumieją" - głosił jeden z umieszczonych przez niego wpisów.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA