fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wynik Pride of Poland 2018 jednym z najgorszych w historii

Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
Jak informuje RMF FM, połowa koni wylicytowanych na prestiżowej aukcji Pride of Poland nie została sprzedana. Zwierzęta znów pojawiły się w ofercie hodowli.

Po zakończeniu tegorocznej edycji imprezy poinformowano, że za łączną kwotę 501 tys. euro sprzedanych zostało sześć koni. Okazuje się jednak, że wynik ten jest dużo niższy, gdyż hodowle wystawiły ponownie na sprzedaż trzy klacze, które wylicytowane zostały w Janowie Podlaskim w sierpniu.

Czytaj także: Anna Stojanowska o Pride of Poland 2018: To jest dno

 

 

Klacz Parmana została sprzedana na Pride of Poland za 180 tysięcy euro, a Elbera za 52 tysiące euro. Zwierzęta zostaną ponownie wystawione na aukcję, która organizowana jest już 15 grudnia. Choć Perika, trzecia z klaczy, wylicytowana została w Janowie za 15 tysięcy euro, sprzedaż nie doszła do skutku, a zwierzę, które należy do stadniny w Białce, zostało wystawione kolejny na przetargu w minioną sobotę. 

W rozmowie z RMF FM, Monika Słowik, prezes stadniny w Michałowie, ujawniła, że choć pochodzący z Belgii i Izraela kupcy wylicytowali konie, ostatecznie za nie nie zapłacili. Nie wiadomo, dlaczego zrezygnowali z wylicytowanych zwierząt, gdyż nie skontaktowali się oni ze stadniną.

Ostateczny wynik aukcji Pride of Poland jest więc dużo niższy, niż informowano wcześniej. Zarobiono nie pół miliona euro, ale dwa razy mniej. To jeden z najgorszych wyników w historii imprezy. 

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA