Bundesliga: Wygrana Bayernu, asysta Piszczka

Bayer Monachium wygrał na wyjeździe z Werderem Brema 2:1 w meczu 13. kolejki Bundesligi. Bohaterem meczu był Serge Gnabry, strzelec dwóch goli dla ekipy z Bawarii. To 16 z rzędu ligowe zwycięstwo Bayernu w meczu z Werderem.

Aktualizacja: 01.12.2018 17:20 Publikacja: 01.12.2018 17:10

Robert Lewandowski tym razem nie strzelił gola - choć jeszcze przed pierwszym trafieniem Gnabry'ego miał ku temu okazję. W końcówce meczu Niklas Moisander z Werderu wyleciał z boiska po obejrzeniu drugiej żółtej kartki za faul na kapitanie reprezentacji Polski.

Gnabry wyprowadził Bayern na prowadzenie w 20 minucie ładnym strzałem z woleja. W 32 minucie, po błędzie Manuela Neuera, Werder wyrównał dzięki trafieniu Yui Osako.

Tuż przed przerwą z murawy musiał zejść Franck Ribery, którego zastąpił wracający do zdrowia po kontuzji Kingsley Coman.

W 50 minucie Gnabry, po dośrodkowaniu Thomasa Muellera, zdobył zwycięskiego gola dla Bayernu.

Swój mecz wygrała też Borussia Dortmund, która pokonała 2:0 Freiburg. 10 gola w sezonie strzelił w tym meczu Paco Alcacer, a asystę przy jego trafieniu zaliczył Łukasz Piszczek. Gola dla Borussii zdobył też Marco Reus (z rzutu karnego).

W innych meczach Hannover 96 przegrał u siebie z Herthą Berlin 0:2, a VfB Stuttgart pokonał Augsburg 1:0.

W ostatnim sobotnim meczu Hoffenheim zremisowało z Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1.